کد خبر : 28551
تاریخ انتشار : جمعه 5 خرداد 1402 - 16:25

مردم آمار درخشان اشتغال ایلام را نمی پذیرند/ آمار اشتغال ابهام دارد و تا کنون هیچ مسئولی افکار عمومی را قانع نکرده است

مردم آمار درخشان اشتغال ایلام را نمی پذیرند/ آمار اشتغال ابهام دارد  و تا کنون هیچ مسئولی افکار عمومی را قانع نکرده است
بیکاری و نبود امنیت شغلی جوانان تحصیلکرده استان ایلام معضلی دردناک است که ریشه در ناکارآمدی مدیرانی دارد که فقط دلخوش به لبخند مقامات هستند.

اینجا ایلام است، استانی که جوانان تحصیلکرده بیکارش با پرسه زدن در پارکها و خیابان های اصلی شهر شب را به صبح میرسانند، در عوض در ساعات فعالیت روزانه در خواب بی خبری فرو میروند. جوانان تحصیل کرده ای بیکاری که از یک سو باید نگاه های نگران پدر و مادر، حرف‌های اطرافیان و از طرفی درد بی پولی و عدم استقلالشان را تحمل کنند.
هرچند این وقت گذرانی بی مورد جوانان در نهایت تبدیل به مکانی مناسب و دنج برای گرایش به انواع آسیبهای اجتماعی چون، اعتیاد به انواع مواد مخدر است.

آری بیکاری و نبود امنیت شغلی جوانان تحصیلکرده استان ایلام معضلی دردناک است که ریشه در ناکارآمدی مدیرانی دارد که فقط دلخوش به لبخند مقامات هستند.
انگیزه و داشتن برنامه، داشتن روحیه رقابت و شایسته سالاری کجا میتواند به کارآید وقتی مبنای انتخاب مدیران اجرایی بخش های مختلف ادارات استان، زد و بند و رابطه بازی است؟
مسلما ماحصل این انتخابهای ناشایست هم مدیران کت و شلوار پوش خالی از هر گونه شاخصه مدیریتی است.
امید و داشتن روحیه “ما می توانیم” چیز خوبی است، اما اگر همراه با ابتکار عمل مسئولین و مدیران نباشد، همان وعده توخالی است.

در روزهای اخیر آمار اعلامی اشتغال در استان ابهامات زیادی را بوجود آورد و نشان می دهد که این آمار خیلی به واقعیت نزدیک نیستند، از یک طرف مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی ثبت اشتعال در استان را فراتر از تعهد این اداره عنوان می دارد اما از طرف دیگر و در آمارهای اعلامی مرکز آمار اشتغال خالص ایلام منفی بوده و وضعیت استان از نظر اشتغال را مناسب نشان نمی دهد.
وقتی در همین پایگاه خبری (طلیعه زاگرس) از زبان مدیر کل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان خبر رتبه اول ایلام در اشتغال کشور را نشر دادیم بسیاری از مخاطبین با انتقاد و حتی فحش دادن نسبت به این خبر واکنش نشان دادند و عنوان داشتند پس چرا این همه آمار شامل ما و اطرافیان ما نشده است؟
کجا اشتغال ایجاد شده است که ما خبر نداریم و… از دروغ پردازی دست بردارید وهزاران حرف دیگر که مجال پرداختن به آنها در یادداشت نیست.
درست است مارا بعنوان یک رسانه همسو با دولت می شناسند اما نسبت به اخبار و آمار ناپخته بی‌تفاوت نیستیم ، بلکه مطالبه گر حق مردم می باشیم و در این مسیر هم نه ترسی دارد و نه از کسی حساب می بریم.
هر مدیری مدعی است که هیچ چیز پنهانی از مردم ندارد باید به صورت شفاف و واضح پاسخگوی ابهامات مردم و رسانه با منطق و دلیل برای افکار عمومی باشد نه اینکه با هیاهو تنها ،تکذیب ،جوابیه ارسال کند ، اگر امار اشتغال و هر آمار دیگری در زمینه های مختلف برای مردم غیر قابل باور است باید آن مسئول وظیفه خود بداند که با صورت مستدل و اقناع سازی منطقی پاسخ مردم را بدهد، که اگر اینگونه شود مردم هم آن را با آغوش باز می پذیرند.

روراست نبودن با مردم از طرف هر مسئولی که باشد خیانت است، مردم این همه بیکاری و تورم را در سطح جامعه می بینند و یک مسئول به جای پذیرش قصور خود اخبار کذب و دستکاری شده را به مردم بدهد قطعاً هیچ اعتمادی برای مردم نخواهند ماند.
مسئولین مربوطه هنوز برای ما توضیح ندادند که چطور یک فرد با عنوانهای مختلف …حال چه بصورت روزمزد، وچه بصورت تبدیل وضعیت از شرکتی به قراردادی در لیست آمار استخدامی آورده شده است و یا کسانی که با هزینه خود حق بیمه خود را پرداخت می کنند در آمار استخدامی شاغلین آمده اند؟!
آمارها در کف خیابان ها و پارکها و نشستهای خانوادگی هستند که خیل بیکاران معلوم می شود نه بر روی کاغذ…. چطور انتظار دارید مردم آمار درخشان شما را که مورد تشویق مدیران رده بالا قرار گرفته است باور کنند؟

ما برای دلخوش بودن هیچ مقامی آمار کذب منتشر نمی کنیم و دائما نقد می کنیم و هرکسی با دادن این آمارها به پایتخت باعث قطع اعتبارات به این استان محروم شود خیانتی نابخشودنی در حق مردم ایلام کرده است.

✍فرشته سنجیده

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.