کد خبر : 27844
تاریخ انتشار : یکشنبه 17 اردیبهشت 1402 - 0:30

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام : پایداری و حفظ ایمنی تاُسیسات یکی از اولویت‌های اصلی شرکت گاز ایلام است

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام : پایداری و حفظ ایمنی تاُسیسات یکی از اولویت‌های اصلی شرکت گاز ایلام است

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: با توجه به تکمیل گازرسانی استان و تغییر رویکرد شرکت گاز ایلام از فاز مهندسی به بهره‌برداری، پایداری، نگهداشت و حفظ ایمنی تاُسیسات و شبکه گازرسانی یکی از اولویت‌های اصلی کار بازرسی فنی این مجموعه است. محمود کشاورز افزود: برنامه بازرسی و ضخامت سنجی نقاط مستعد خوردگی تاُسیسات و

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: با توجه به تکمیل گازرسانی استان و تغییر رویکرد شرکت گاز ایلام از فاز مهندسی به بهره‌برداری، پایداری، نگهداشت و حفظ ایمنی تاُسیسات و شبکه گازرسانی یکی از اولویت‌های اصلی کار بازرسی فنی این مجموعه است. محمود کشاورز افزود: برنامه بازرسی و ضخامت سنجی نقاط مستعد خوردگی تاُسیسات و تجهیزات ایستگاههای تقیل فشار گاز استان در سال ۱۴۰۱ در دستور کار این واحد قرار گرفت که با همکاری ادارات گاز شهرستان‌ها، تعداد ۸ هزارو ۴۰۰ نقطه مورد ضخامت سنجی با دستگاه آلتراسونیک انجام و تمامی شیرهای اطمینان و شاتاف ولوهای استان نیز بازرسی و گواهی کالیبراسیون برای آنها صادر شده است.
وی با بیان اینکه در ادامه فرآیند بازرسی از خطوط تغذیه، انشعابات و تاُسیسات بهره‌برداری گازرسانی، واحد بازرسی فنی توانست در سال گذشته تعداد ۳۷۶ مورد از تاُسیسات گازرسانی را مورد بازرسی قرار دهد، اظهار داشت: این موارد شامل ۲۵ مورد بازرسی ایستگاههای حفاظت کاتدیک (CPS)، ۳۶ مورد بازرسی ایستگاههای تقلیل فشار (CGS)، ۱۴۱ مورد بازرسی ایستگاههای تقلیل فشار (TBS)، ۴۵ مورد بازرسی ایستگاههای اندازه‌گیری واحد‌های صنعتی، ۷ مورد هیتر و ادورایزر و ۱۲۲ مورد بازرسی کیفی و فنی پروژه‌های گازرسانی در سطح استان بوده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از کنترل کیفی بیش از ۲۵ هزارو ۶۱۵ هزار قلم کالا توسط کارشناسان بازرسی فنی خبر داد و تصریح کرد: به منظور جلوگیری ازورود کالای غیراستاندارد به پروژه‌های گازرسانی استان، در طول سال گذشته ۳۶۴ هزارو ۸۶۴ متر لوله و ۲۵ هزارو ۶۱۵ مورد اتصالات بازرسی کالایی و همچنین ۲۴۳ هزارو ۸۶۰ متر تست نیوماتیک شبکه بازرسی و کنترل کیفی شدند.
کشاورز با بیان اینکه واحد بازرسی فنی این شرکت با استفاده از علم روز، دانش و تخصص، سلامت تجهیزات را برای پایداری توزیع گاز در سطح استان دو‌چندان می‌کند، گفت: با استفاده از سیستم‌های کنترلی، نظارتی، ایمنی و آزمایش سلامت تجهیزات، راه برای توزیع مستمر و پایدار گاز مشترکین هموار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه با استفاده از سیستم‌های کنترلی، نظارتی، ایمنی و آزمایش سلامت تجهیزات، راه برای عدم نصب کالای غیراستاندارد هموار می‌شود، افزود: در سال ۱۴۰۱ میزان شبکه نشت‌یابی شده ۴ هزارو ۶۲۰ کیلومتر شبکه پلی‌اتیلن و همچنین ۶۴۹ کیلومتر خطوط تغذیه و ۱۲۱ هزارو ۶۹۰ مورد انشعابات مورد نشت‌یابی قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام اظهار داشت: خوشبختانه با همدلی و تلاش مضاعف کارکنان واحد بازرسی فنی و همکاری خوب سایر واحدها و ادارات گازرسانی استان، کلیه برنامه‌های هدف گذاری شده تا پایان سال محقق شده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.