کد خبر : 1141
تاریخ انتشار : جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 7:36

محمد رضا راه چمنی در گفتگو با سردبیر افق ایلام عنوان کردند:

محمد رضا راه چمنی در گفتگو با سردبیر افق ایلام عنوان کردند:

تغییر فضای جهانی به نفع ایران در موضوع هسته ای/لزوم انتخابات مجلس دهم با تأسی از تجارب گذشته/و تعامل عادلانه حزب وحدت وهمکاری ملی با اصلاح طلبان

دکتر محمد رضا راه چمنی دبیر کل حزب وحدت وهمکاری ملی در گفتگوی اختصاصی جمعه شب یازدهم فروردین ،با سر دبیرپایگاه خبری تحلیلی افق ایلام عنوان کردند:

تغییر فضای جهانی به جهت پرونده وموضوع هسته ای به نفع جمهوری اسلامی است/ اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم با تأسی از تجارب گذشته ی خود اقدام کنند/ حزب وحدت وهمکاری ملی در تعامل عادلانه با اصلاح طلبان به پیش خواهد رفت/توجه به استان ایلام باید در خور شأن آن مردم بزرگ باشد.

4187367-180x120-cropped[1]

محمد رضا راه چمنی دبیر کل حزب وحدت و همکاری ملی ایران در گفتگوی اختصاصی با سردبیر پایگاه خبری تحلیلی افق ایلام به پرونده هسته ای ومسائل سیاسی و انتخابات مجلس دهم در کشور پرداختند و گفتندکه یکی از افتخارات دولت آقای روحانی توجه به مشکلات بوجود آمده در پرونده هسته ای کشورمان بود، موضوعی که تاکنون توانسته است راهبرد تعامل با دنیا را نشان دهد و می رود تا به تغیرفضای جهانی به نفع جمهوری اسلامی ایران بی انجامد. وی گفت دستاوردهای مثبت توافقات در ژنو ومکمل آن در لوزان سوئیس تاکنون توانسته است که دنیا را متوجه این موضوع نماید که جمهوری اسلامی ایران مطابق فتوای مقام معظم رهبری و دکترین دینی و سیاسی خودبه دنبال سلاح هسته ای نبوده ونیست و انرژی هسته ای را صرفاً برای مصارف صلح آمیز خود از قبیل نیروگاه برق با تخریب محیط زیست کمتر ، نیازهای پزشکی و سایر فنآوری های صلح آمیز می خواهد. ایشان همچنین تصریح کردند که وقتی شش قدرت بزرگ جهانی ، چرخه غنی ساز ی ما را به رسمیت می شناسند و طرح وتحقیق و توسعه فناوری هسته ای را برای ایران قبول می کنند ویا تصمیم دارند که به تحریم های ظالمانه و غیر قانونی علیه کشورمان پایان دهند، نشان از موفقیت بسیار بزرگی است برای ایران ، که در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاده است. وی در ادامه گفتند امید واریم که توافق نهایی در تیرماه انجام شود تا شاهد تاثیرات بیشتر آن بر اقتصاد، سرمایه گذاریهای بیشتر داخلی و خارجی، ایجاد اشتغال ، کارآفرینی، افزایش سرانه هاو بهبود زندگی مردم باشیم و علاوه برآن شاهد تاثیر گذاری مثبت آن در منطقه گردیم. راه چمنی همچنین خاطر نشان کردند که در صورت توافق نهایی ایران با شش قدرت جهانی وبا توجه به تاثیر پذیری فراوان کشورهای منطقه از این قدرت ها، قطعاً در منطقه هم وضعیت به نفع جمهوری اسلامی ایران رقم خواهد خورد. دبیر کل حزب وحدت و همکاری ملی در پاسخ به سئوالی در مورد وضعیت انتخابات مجلس دهم و جریان بازی سازی اصلاح طلبان کشور در آن گفتند: در انتخابات مجلس پیش رو عوامل متعددی تاثیر گذارند از جمله روند پرونده هسته ای کشورمان و به دنبال آن میزان تحولات داخلی و اقتصادی کشوروهمچنین نوع بازی سازی اصلاح طلبان . لذا اجماع اصلاح طلبان و ارائه لیست های واحد در حوزه های انتخابه ی کشور از عوامل پیروزی این تفکر خواهد بود که امید واریم همه گروههای اصلاح طلب با تأسی از تجارب گذشته ی اصلاح طلبان چه در نوع انتخابات ریاست جمهوری سال 84 و چه در نوع دیگر آن در 24 خرداد92
به لزوم پیروزی مدبرانه بی اندیشند.ایشان گفتند راه رسیدن به این نقطه آن است که گروه های اصلاح طلب با سعه صدر بیشتر و اجتناب از انحصارگری در تصمیم سازی ها مشارکت کنند و با رعایت اصول دمو کراسی، حاکمیت منطق و تفاهم وتعامل بیشتر به ایجاد مجلسی توانمند کمک کنند.دبیر کل حزب وحدت وهمکاری ملی همچنین تاکید کردند ، مجلسی می تواند توانمند و در خور شأن ملت ایران باشد که نمایندگان آن دارای تخصص و تعهد بارز ، قانون شناس و با سوابق اجرایی مفید باشند.و پارامتر های شاخص را هرگز نباید فدای سلایق و انحصار طلبی ها کرد. راه چمنی از نمایندگان ادوار مجلس در ادامه تصریح کردند که مجلس دهم باید بتواند در حل مشکلات سخت بوجود آمده درحوزه اقتصادی و معیشتی مردم ، وضعیت نگران کننده اشتغال، ازدواج جوانان و سایر نیازهای حیاتی جامعه توانمند و متعهد وپاک باشند و زندگی آبرومندانه ای را برای این ملت بزرگ با همکاری و اجرای خوب دولت فراهم آورند. وی گفت علاوه بر اینها وظیفه بزرگ و همه جانبه دیگر نمایندگان مجلس دهم، مبارزه جدی با پدیده شوم فساد است و باید بتوانند با قانون گذاری های مطمئن و راههای قانونی ، ثروت های کثیف در جامعه را بدون ملاحظه کاری و عافیت طلبی و ترس مهار نمایند. دبیر کل حزب وحدت وهمکاری ملی در ادامه ی این گفتگو اظهار داشتند که حزب وحدت وهمکاری ملی در سطح کشور در تعامل عادلانه و منصفانه با سایر گروه های اصلاح طلب، در موضوع انتخابات مجلس دهم وارد خواهد شد وبا در نظر داشتن منافع حزبی خود و منافع جامع اصلاح طلبان و با منطق و عقلانیت برای استقرار یک لیست واحد چه در تهران و چه در سایر استان های کشور تلاش خواهد کرد،چون معتقدیم علاوه بر پشتوانه عظیم مردمی راه ورود اصلاح طلبان به مجلس دهم، داشتن انسجام ، وحدت و ارائه لیست واحد است. محمد رضا راه چمنی از نمایندگان ادوار استان خراسان در مجلس شورای اسلامی در بخشی از این گفتگو به مردم و استان ایلام اشاره ای داشتند و گفتند مردم شریف استان ایلام با مرز نگه داری های قهرمانانه ی خود در طول جنگ تحمیلی و بعد از آن باعث شدند که مشکلات کمتری بر کشور وارد شود، از نظر رشد و توسعه اقتصادی در آن سالها محروم ماندند تا سایر نقاط کشور از رشد و توسعه باز نماند. لذا افتخارات این مردم با زبان و گفتار خشک وخالی قابل پاسخ نیست و باید علاوه بر جبران آن همه از خود گذشتگی ها، نوع توجهات مجلس و دولت به آن در خور شأن این مردم فهیم و بزرگ باشد. راه چمنی در ادامه خاطر نشان کردند و گفتند مشارکت فعال مردم این استان در انتخابات مختلف و نوع خاص گزینش گری های آنان در انتخابات متعدد بویژه ریاست جمهوری نشان از آگاهی های بسیار بالای این مردم دارد.که امید است در انتخابات مجلس دهم هم شاهد چنین درخشش هایی باشیم. “پایان متن”

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.