کد خبر : 20902
تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 مهر 1401 - 12:15

دفاع ازکیان ایران اسلامی وظیفه ای همگانی است

دفاع ازکیان ایران اسلامی وظیفه ای همگانی است

31 شهریورماه 1359 درحالی که تنها نوزده ماه از تشکیل حکومت نوپای جمهوری اسلامی ایران می گذشت دولت بعث عراق به ریاست جمهوری صدام حسین جنگی نابرابر را با حمایت اکثریت کشورهای جهان و منطقه علیه نهال نوپای انقلاب به راه انداخت و یک جنگ تمام عیار را هشت سال به ایران تحمیل کرد. اما

31 شهریورماه 1359 درحالی که تنها نوزده ماه از تشکیل حکومت نوپای جمهوری اسلامی ایران می گذشت دولت بعث عراق به ریاست جمهوری صدام حسین جنگی نابرابر را با حمایت اکثریت کشورهای جهان و منطقه علیه نهال نوپای انقلاب به راه انداخت و یک جنگ تمام عیار را هشت سال به ایران تحمیل کرد.
اما انقلاب تازه تأسیس ایران در بدو شکل گیری با مشکلات و درگیری هایی از سوی دشمنان داخلی و خارجی مواجه می شد و توامان باید در عرصه بین المللی برای دفاع از تمامیت ارضی خود در مقابل تمام دنیا ایستادگی می کرد و در داخل نیز با براندازان و مخالفان این نظام مقابله می کرد. با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بهترین فرزندان این مرز و بوم، هستی خویش را فدای عزت و اسقلال و حریت این سرزمین کردند که مبادا دست اجنبی به خاک و ناموسشان برسد و هشت سال جانانه و دلاورانه جنگیدند و دشمن متخاصم را از زمین گیر کردند و شکستی مذبوحانه را بر صدام و حامیانش تحمیل نمودند. با پایان یافتن جنگ تحمیلی اما وظیفه دفاع از کیان کشور و دین مبین اسلام به اتمام نرسید چرا که دشمن دون با شتاب بیشتری در تلاش برای ضربه زدن به ایران اسلامی و ایجاد ناامنی در منطقه خاورمیانه بود و این فرایند با تولد فرزند خبیث و شوم استکبار (داعش) شکلی تازه به خود گرفت. با شروع تحرکات خطرناک داعش در عراق و سوریه و فجایع خونبار و ظالمانه این گروهک تروریستی در منطقه، مردان مرد سرزمین ایران اسلامی جنایت هولناک داعش را تاب نیاوردند و وظیفه غیرتمردان این مرز و بوم آنان را بر آن داشت که در خارج از مرزها به مبارزه با این متوحشان خونخوار که حاصل دلار آمریکایی علیه ایران و کشورهای مسلمان منطقه بودند و به ویژه مکتب تشییع را نشانه گرفته بودند برود تا مبادا دست این ناپاکان اهریمن به چادر دختران و مادران این مرز و بوم برسد. هرچند با درایت و جانفشانی شیرمردِ بیشه های خطر و فرمانده جبهه مقاومت حاج قاسم و شهادت طلبی و جسارت رزمندگان این محور، شر این فتنه از سر مسلمانان و به خصوص ایران اسلامی کم شد اما اکنون که دشمن به فراست دریافته توان مقابله نظامی با ایران را ندارند و در جنگ مسلحانه در مقابل اراده و ایمان این مردمان به ستوه آمده، با روی آوردن به جنگ نرم و با نفوذ فرهنگی در میان خانه های مردم و تسخیر مغز و احساس برخی از فرزندان این مرز و بوم از طریق امواج تلفن های همراه و ماهواره ای با ایجاد اغتشاش و شوراندن مردم علیه نظام و برپاکنندگان امنیت باعث ایجاد آشوب در کشور نموده است.
در هفته ای که مصادف با هفته دفاع مقدس بود باز دشمن قسم خورده با کوچکترین دستاویزی سعی در شوراندن مردم علیه نظام و محافظان امنیت داشت و به امید براندازی این نظام چنین آشوب هایی را گریبانگیر خرد و بزرگ این جامعه کرد و با آسیب زدن به اموال عمومی و ایجاد ناامنی و آَشوب در کشور، کارنامه سیاه خود را سیاهتر از قبل کرد. اما مردم فهیم و آگاه و دشمن شناس ایران اسلامی در روزی که مصادف با روز رحلت پیامبر اکرم(ص) و کریم اهل بیت(ع) بود برگ زرین دیگری را را در دفاع از ارزشهای انقلاب به ثبت رساندند و با حضور در خیابان ها و محکوم کردن رفتارهای هنجارشکنان و توهین کنندگان به ساحت مقدس قرآن و ارزشهای اسلامی، حماسه ای دیگر خلق کردند و بار دیگرثابت کردند که دفاع از کیان سرزمینمان ایران وظیفه ای همگانی است که در هیچ برهه ای از تاریخ این وظیفه از کسی ساقط خواهد نشد.

• نویسنده: پروین صمیم نیا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.