کد خبر : 32157
تاریخ انتشار : شنبه 29 مهر 1402 - 17:57

معاون سیاسی، امنیتی استانداری ایلام تاکید کرد:

در فرصت باقیمانده تا زمان انتخابات، بایستی زمینه مشارکت پرشور عموم در این همه پرسی فراهم شود

در فرصت باقیمانده تا زمان انتخابات، بایستی زمینه مشارکت پرشور عموم در این همه پرسی فراهم شود
معاون سیاسی، امنیتی استانداری ایلام افزود: کشورهای غربی در کنار قدرت نظامی ابررسانه ها را در اختیار دارند و با استفاده از اهرم رسانه بر جنایات هایشان سرپوش می گذارند و عملیات و جنگ روانی را به عهده رسانده ها گذاشته که مهندسی شده افکار عمومی را تحت الشعاع قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری ایلام اظهار داشت: وجدان های بیدار در تمامی دنیا حتی در قلب اروپا، ظلم و جنایت اسراییل و آمریکا و حامیانشان را در غزه دیدند و نسبت به آن واکنش نشان دادند و وظیفه ما به عنوان مسلمان علاوه بر ابراز همدردی با مردم غزه، تبیین واقعیت هاست و رسانه های استان بدرستی در این عرصه قدم گذاشته و روشنگری می کنند که جای تقدیر دارد.

محمدسبحان حسنی در نشست با جمعی از بانوان رسانه ای؛ ضمن محکوم کردن جنایات اخیر اسراییل در کشتار کودکان و زنان بی دفاع فلسطین گفت: این روزها شاهد جنایات هولناکی علیه بشریت و زنان و کودکان معصوم در غزه هستیم که دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری ایلام افزود: کشورهای غربی در کنار قدرت نظامی ابررسانه ها را در اختیار دارند و با استفاده از اهرم رسانه بر جنایات هایشان سرپوش می گذارند و عملیات و جنگ روانی را به عهده رسانده ها گذاشته که مهندسی شده افکار عمومی را تحت الشعاع قرار دهند.

وی با اشاره به حمله جنگنده های اسراییل به بیمارستان المعمدانی آن را یک جنایت بزرگ جنگی برشمرد و افزود: رژیم اسراییل با وقاحت کامل تمامی قوانین بین المللی را نقض کرد و حمله به بیمارستان المعمدانی غزه نشان داد که دشمن هرجا که موجودیتش به خطر می افتد به خاطر بقای خود از هیچ جنایتی فروگذار نخواهد کرد.

حسنی با بیان اینکه ارتباط مداوم بین مسئولان و مردم و پاسخگویی به نیازهای آنها، نقش مهمی در مشارکت حداکثری اقشار مختلف جامعه در انتخابات پرشور دارد، افزود: در فرصت باقیمانده تا زمان انتخابات، بایستی زمینه مشارکت پرشور عموم در این همه پرسی فراهم شود.

وی یادآور شد: عدم تبیین درست موضوعات باعث بروز مشکلاتی در سطح جامعه می شود در حالیکه مسائل باید براساس نیازهای روز جامعه و خواسته های مردم بررسی و پیگیری شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام تاکید کرد: مردم مطالبات و مشکلات معیشتی و اقتصادی دارند، دغدغه دارند اما همواره ثابت کرده اند که پای نظام و انقلاب اسلامی ایستاده اند.

وی با اشاره به اینکه استان ایلام فرصت های زیادی برای رشد و توسعه دارد، اظهار کرد: توسعه، پیشرفت و اعتلای استان و ارزش های کشور خواسته همگانی است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با بیان اینکه دشمن درصدد کم اثر کردن نقش مردم برای حضور گسترده در انتخابات پیش رو است، گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات، زمینه ساز توسعه و اعتلای هر چه بیشتر کشور و استان خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اگر مسائل و موضوعات به درستی تبیین نشود به مرور زمان به ضدارزش ناهنجاری تبدیل خواهد شد، گفت: تبیین درست موضوعات برای افکار عمومی باید با مشورت صاحب نظران از جمله اصحاب رسانه صورت گیرد.

حسنی به جایگاه رسانه ها در مدیریت افکار عمومی اشاره و بیان کرد: هرچند برای رسانه ها اهمیت سرعت در انتشار اخبار بالا است، اما رسانه ها باید در انتشار اخبار اولویت درج خبر مهم و نوع استفاده از کلمات دقت کنند تا بار روانی بر جامعه تحمیل نشود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام ادامه داد: جامعه به نقد منصفانه همراه با راهکار نیاز دارد و رسانه ها در این خصوص نقش بیشتر و پررنگ تری دارند.

حسنی با اشاره به اینکه در جامعه نباید برای آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی قبح شکنی صورت گیرد، افزود: نباید اجازه داد ناهنجاری ها تبدیل به موضوعات عادی شود، چرا که عادی انگاری ناهنجاری ها باعث ازدیاد تدریجی آنها و در نتیجه رشد اضطراب و استرس در بین جامعه می شود.

وی در بحث ضرورت احداث پارک بانوان در ایلام گفت: در بحث پارک بانوان سه شهرستان ایلام پارک بانوان دارند ولی این کفایت نمی‌کند.

وی با بیان اینکه زنان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند، گفت: در حال حاضر زمینی به مساحت ۳۲ هکتار در ایلام برای احداث پارک بانوان در نظر گرفته شده است و در سفر ریاست جمهور اعتبارش در نظر گرفته شده و مطرح خواهد شد و سالن‌های ورزشی بیشتری نیز برای بانوان احداث خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با بیان اینکه نیازها و مطالبات زنان استان احصا شده است، ادامه داد: یکی دیگر از خواسته های بانوان ایجاد سالن های ورزشی خاص آنها است.

وی اربعین را فرصت مناسبی برای استان دانست و گفت: اربعین یک فضای خاص است و کسانی که در این فضا قرار می‌گیرند با خدا معامله می کنند خوشبختانه اربعین امسال فضای اطلاع رسانی خوبی داشت و رسانه ها تلاش خوبی داشتند و به خوبی رسالت خود را در این زمینه انجام دادند.

وی در مورد محل اسکان خبرنگاران ایام اربعین در مهران هم ادامه داد: ایجاد یک اقامتگاه ویژه خبرنگاران در ۲ بخش آقایان و خانم ها در پایانه مرزی مهران برای سال های آینده در دستور کار است.

حسنی افزود: در حوزه های اجتماعی و فرهنگی ما از دوستان رسانه انتظاراتی داریم، بخشی از آسیب‌های حوزه های اجتماعی ناشی از عدم تبیین درست مسئله است فقط ناشی از ضعف در بدنه مدیریتی نیست باید کارکردها به روز شود همانطور که نیاز تغبیر می‌کند پاسخ به نیاز هم تغییر می کند اگر آسیبها درست تبیین نشود تبدیل به ضدارزش می شود.

وی افزود: باید در طرح آسیب و مسئله با مشورت با صاحب نظران در آن حوزه، اول نگاه به تولید آرامش در جامعه داشته باشیم و جامعه را مضطرب نکنیم.

حسنی با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های خوبی در استان ایلام وجود دارد، گفت: اقدامات و اعتبارات خوبی در بخش‌های مختلف برای استان در نظر گرفته شده و این مباحث در سفر ریاست جمهور مطرح می‌شود این سفر برای استان مهم است و احیانا نباید با طرح مباحث حاشیه ای اصل سفر تحت تاثیر قرار گیرد.

در ادامه دبیر ستاد انتخابات استان ایلام نیز در این نشست با بیان اینکه پیش ثبت نام متقاضیان انتخابات دوازهم مجلس شورای اسلامی۳۰۰ درصد رشد داشته است، گفت: ثبت نام بانوان استان در مرحله پیش ثبت نام هشت درصد بوده است.

زرگوش یادآور شد: به گفته مقام معظم رهبری رقابت، مشارکت، سلامت و امنیت چهار مولفه مهم انتخابات است و مشارکت همه اقشار و گروه های مردم فارغ از هر گرایش سیاسی و فکری پایه انقلاب را مستحکم تر می کند.

وی مرحله پیش ثبت نام قبل از ثبت نام اصلی را از تغییرات مهم فرایند انتخابات در این دوره دانست و همچنین به نظارت بر شفافیت مالی کاندیداها و تبلیغات انتخاباتی آنها تاکید کرد.

زرگوش با بیان اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی باید عالمانه و آگاهانه باشد، خاطرنشان کرد: از رسانه ها خواست کارکرد فعالیت ها، وظایف و ماموریت های مجلس شورای اسلامی را برای مردم تبیین و تشریح کنند.

مدیر کل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام نیز در این نشست گفت: ۳۳ نفر از بانوان ایلامی مرحله پیش ثبت نام را انجام داده اند که نسبت به انتخابات ادوار گذشته رشدی سه برابری داشته است.

فرشید زرگوش افزود: در انتخابات گذشته در موسم ثبت نام قطعی انتخابات با خیل عظیمی از افرادی مواجه می شدیم که با عناوین مختلف در انتخابات شرکت می کردند و ناچارا در حیطه بررسی صلاحیت‌ها توسط دستگاههای ناظر رد می شدند.

زرگوش گفت: در بحث تعيين هزینه های انتخاباتی از کاندیداها درخواست شده است که حسابی تعیین کنند که تمامی هزینه های انتخاباتی باید در این حساب متمرکز شود که گواهی از بانک اخذ می شود و دستگاه‌های نظارتی دخل و خرج کاندیداها و مخارج مازاد بر این حساب یا حسابهای دیگر را رصد می کنند.

وی اظهار کرد: باید کارکرد مجلس شورای اسلامی برای مردم تببین شود، قوه مقننه یکی از قوای در راس امور است و اهمیتی بی‌نظیری دارد باید برای مردم وظایفش را تببین کنیم که مردم آگاهانه به پای صندوق رای بیایند.

وی ادمه داد: کارکرد مجلس ریل گذاری آینده کشور و آینده قوه مجریه و قضائیه است.

زرگوش تاکید کرد: هیچ انتخاباتی از حیث دموکراسی و مردم سالاري به پای انتخابات نظام مقدس جمهوری اسلامی نمی رسد.

وی افزود: در این مقطع زمانی بحث مشارکت باید ترویج شود زیرا اگر انتخابات پرشورتر باشد نظام ما بیمه می شود.

فرشید زرگوش با اشاره به هزینه تبلیغات و مخارج داوطلبان انتخابات، ابراز کرد: این افراد در مرحله ثبت نام مکلف به درج یک شماره حساب در سامانه مربوطه هستند و دستگاه های نظارتی از طریق این شماره حساب که متعلق به تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی داوطلبان است، بر دخل و خرج آنها نظارت خواهند داشت.

وی تاکید کرد: مخارج تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی داوطلبان نباید مازاد بر هزینه ثبت شده در این شماره حساب مذکور باشد.

 

گزارش: الهام جمالوندی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.