کد خبر : 1048
تاریخ انتشار : دوشنبه 31 فروردین 1394 - 8:35

جاسم ولدبیگی: در احتمال ارائه ی لایحه ی دولت به مجلس، همه نگاه ها به مجلس خواهد بود

جاسم ولدبیگی: در احتمال ارائه ی لایحه ی دولت به مجلس، همه نگاه ها به مجلس خواهد بود

بخشی از گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش استان ایلام در انعکاس سخنان رئیس آموزش و پرورش شهرستان ایلام. “جاسم ولدبیگی”، رییس آموزش و پرورش شهرستان ایلام در توضیح مسائل مربوط به تجمعات معلمان گفت: عملا و نیز قانونا اقدام خاصی جز انعکاس خواسته های معلمان به مبادی ذیربط توسط استان ها قابل تصور و انجام

jasvaldbg 1

بخشی از گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش استان ایلام در انعکاس سخنان رئیس آموزش و پرورش شهرستان ایلام.
“جاسم ولدبیگی”، رییس آموزش و پرورش شهرستان ایلام در توضیح مسائل مربوط به تجمعات معلمان گفت: عملا و نیز قانونا اقدام خاصی جز انعکاس خواسته های معلمان به مبادی ذیربط توسط استان ها قابل تصور و انجام نیست و به نظر طرح بحث در دولت توسط وزیر محترم و احتمالا ارایه لایحه به مجلس می تواند از گزینه های پیش رو باشند. با توجه به عزم جدی دولت و اهتمام رئیس جمهور نسبت به عملیاتی کردن نگاه عمیق و راهبردی مقام معظم رهبری نسبت به آموزش و پرورش که فرمودند: “هر قدر که در آموزش و پرورش هزینه و سرمایه گذاری شود، نسبت به دستگاه های دیگر، نتیجه مضاعف خواهد داشت. چرا که این دستگاه، ریشه و مبنای همه پیشرفت های حال و آینده ی کشور است”. جای بسی امیدواری و خوش بینی است که مشکلات معیشتی و نیز کسری مزمن بودجه و اعتبارات آموزش و پرورش مرتفع گردد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایلام گفت: همه نگاه ها و امیدها به مجلس است که البته بهترین موقع رسیدگی و اجابت خواسته های معلمان فصل تصویب بودجه سالانه کشور بود اما الان نیز میتوان با برخی تمهیدات و با رعایت اصل 75 قانون اساسی تغییراتی را در بودجه اعمال کرد.

ولدبیگی اضافه کرد که استفاده از کلمه “معوقات” واژه درستی است که اغلب اشتباها به جای آن از “مطالبات” استفاده می شود. معوقات شامل پرداخت های قانونی مشخص و معینی است که باید برابر اسناد مالی به موقع به فرهنگیان پرداخت میشد اما به دلیل کسری بودجه مدتهاست که پرداخت نشده است از قبیل پاداش پایان خدمت فرهنگیانی که سال گذشته بازنشسته شده اند و نیز کمک هزینه فوت و ازدواج فرهنگیان شاغل و بازنشسته متوفی از سال 90 تا کنون، ماموریت کارکنان، اضافه تدریس معلمان، تصحیح اوراق امتحانی از دی ماه 92 و … را هنوز نتوانستیم پرداخت کنیم.
وی گفت رتبه بندی معلمان هنوز جزییاتش به طور دقیق منتشر نشده تا بتوانیم قضاوت درستی داشته باشیم .اما پس از انتشار اخبار اولیه که در مطبوعات منتشر شد که بحث تالیف کتاب و مقاله آی اس آی و.. در آن پررنگ دیده شده بود و احتمالا دامنه شمول آن محدود به افراد خاصی میشد، وزیر آموزش و پرورش دستور دادند ضمن بازنگری در شاخص های مذکور، متن طرح برای جلب مشارکت فکری و اطمینان خاطر معلمان تحت عنوان “فراخوان طرح رتبه بندی معلمان” در سایت وزارت خانه درج شود.همکاران عزیز فرهنگی تا پایان خرداد ماه میتوانند نظرات کارشناسی خود را در این خصوص از طریق پورتال وزارت آموزش و پرورش  ثبت نمایند، تا انشاءالله پس از جمع بندی و استخراج شاخص های مطلوب برآمده از خرد جمعی فرهنگیان شاهد برکات و اثرات مثبت این طرح بر معیشت فرهنگیان و نیز ایجاد نشاط و تحرک و بهبود کیفیت آموزشی نظام تعلیم و تربیت باشیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.