کد خبر : 387
تاریخ انتشار : شنبه 23 اسفند 1393 - 19:31

انتخابات بهترین فرصت برای حضور احزاب است

انتخابات بهترین فرصت برای حضور احزاب است

محمد رضا عارف گفتندباید بتوانیم زمینه را برای فعالیت همه احزاب سیاسی فراهم کنیم

thumb2-130ccb24-8e7c-4130-93b4-908c7edee90f[1]عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفتند:

انتخابات بهترین فرصت برای حضور احزاب است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برگزاری انتخابات و پیشامدهای سیاسی بهترین فرصت برای حضور و فعالیت احزاب است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا عارف روز جمعه در هفتمین کنگره حزب اراده ملت ایران، افزود: شرایط فعلی کشور ضرورت حرکت جبهه ای و ائتلاف را به عنوان یک بحث مورد توجه قرار می دهد و در حال حاضر هیچ حزبی نمی تواند بدون همکاری احزاب دیگر به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: ما نیاز به داشتن احزاب با انگیزه و توانمند هستیم و برای حرکت در این مسیر نباید از اعضای جبهه و ائتلاف غافل باشیم و باید توجه و دقت کنیم که فعالیت احزاب تحت الشعاع قرار نگیرد.

رییس بنیاد امید ایران یادآور شد: انقلاب ما یک انقلاب مردمی بود و نماد مردمی بودن آن تحزب و فعالیت های سازمان ها بود. به طور طبیعی تلاش دولتمردان و نخبگان جامعه برای اجرایی شدن قانون اساسی و گسترش تحزب گرایی براساس قوانین است.

وی ادامه داد: در این تجمعات با بحث های راهبردی درمورد انتخابات مهم مجلس در سال 94 به چگونگی همکاری و رسیدن به اجماع می رسیم.

عارف یادآور شد: انقلاب ما انقلاب مردمی بود که مردم در تمام دوران آن حضور و نقش موثری داشتند که این حضور امروز با تحزب و فعال شدن تشکل ها و سازمان ها محقق می شود و به طور قطعی باید تلاش همه ما به سوی این نوع فعالیت ها باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برگزاری انتخابات و پیشامدهای سیاسی فرصتی است برای حضور و فعالیت احزاب، گفت: اگر قرار است به آرمان ها و اهداف مان برسیم چاره ای جز تقویت تحزب در چارچوب قانون اساسی نداریم.

وی گفت: باید بتوانیم زمینه را برای فعالیت همه احزاب سیاسی در کشور فراهم کنیم و هر حزبی فعالیت های خود را در جهت تحقق آرمان ها و اهداف خود سازماندهی کند؛ اما در این مسیر باید توجه خاصی به آسیب شناسی و بررسی مسائل روز داشته باشیم.

رییس بنیاد امید ایرانیان، مهمترین راهبرد احزاب را ماندگاری دانست و افزود: ماندگاری به عنوان یک اصل باید در نظر گرفته شود که وظیفه ما باید توسعه مردم سالاری باشد.

عارف اضافه کرد: هر حزب باید بتواند مشارکت را در کشور برای رسیدن به آرمان ها و اهداف خود نهادینه کند و در کنار برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف بلند مدت، فعالیت های روزمره نیز داشته باشد.

وی با بیان اینکه همه احزاب باید به توسعه تشکیلات، کادرسازی و جذب هواداران اقدام کنند و از توانمندسازی و جوان سازی با یک برنامه مدون غافل نشوند، افزود: احزاب همکاری و هم اندیشی با جریان های همسو را باید در برنامه خود داشته باشند و علاوه بر آن تعامل مثبت و سازنده با جریان های رقیب را برای رسیدن به تفاهم هرچه بیشتر با آنها در زمینه های مشترک در برنامه های خود مدنظر قرار دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، توجه به اسناد بالادستی و آسیب شناسی را از موضوعاتی خواند که باید در همه فعالیت ها به آن توجه کرد و گفت: استفاده از تجارب موفق تشکیلاتی سایر احزاب و گروه های سیاسی داخل و خارج از کشور ضروری است.

وی آسیب شناسی فعالیت های سیاسی و نظارت مستمر بر امور احزاب برای پرهیز از خطاهای بزرگ و شفاف سازی هرچه بیشتر عملکردها را از دیگر برنامه های راهبردی احزاب دانست.

رئیس بنیاد امید ایرانیان یکی از بحث های بسیار مفید را اخلاق عنوان کرد و گفت: در این بحث٬ روی صحبتم به جوانان است٬ زیرا امروز جوانان از روش ، کردار و رفتار ما الگو می گیرند.

عارف گفت: یکی از موضوعاتی که باعث شده در کشور با مسائل و مشکلاتی رو به رو باشیم٬بی اخلاقی است. باید الگوی رفتاری ما پیامبر(ص)و ائمه (ع)باشند، الگوی رفتاری سیاستمداران فرمان حضرت علی(ع)به مالک اشتر باشد و این فرمان را الگوی رفتاری خودمان نیز قرار دهیم و ملاک عمل و داوری در همه حوز ها برای ما باشد.

وی افزود: باید اخلاق را مبنای حرکت و هدف غایی قرار داد و همه کردار ها و رفتار ما مبتنی بر اخلاق باشد؛ زیرا اگر حتی به دنبال منابع فرضی نیز باشیم٬ باید به اخلاق توجه کنیم و هیچ راهی جز اخلاقی عمل کردن نداریم.

عارف اضافه کرد: امروز اخلاقی عمل کردن و مبنا گرفتن اخلاق یک ضرورت است که باید حتی در درون یک جبهه، مبنای حرکت و رسیدن به اجماع قرار گیرد که زیربنا و زیرساخت همکاری ما برای رسیدن به همه اهداف و اتحاد همین اخلاق باشد.

وی گفت: نباید برای پیروزی و رسیدن به هدفمان از هر روشی استفاده کنیم٬ زیرا در حکومت الهی٬ هدف به هیچ وجه وسیله را توجیه نمی کند. نمی توانیم برای رسیدن به یک هدف کوتاه مدت٬ اخلاق را کنار بگذاریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، یادآور شد: پایبندی به اخلاق ایجاب می کند من و منیت ها را کنار بگذاریم و ملاک عمل «ما» قرار گیرد.

عارف تاکید کرد: مشکل اصلی امروز بیش از هر چیز «بی اخلاقی» است که دامن بسیاری از حوزه ها و از جمله سیاست و فعالیت سیاسی را گرفته است.

رییس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه به اخلاق به چشم یک ویژگی فضیلت بخش نگاه نمی کنم، گفت: پایبندی به اخلاق ایجاب می کند که در حرکت جمعی و جبهه ای یک گروه خاص نسبت به سایر گروه ها برتری نداشته باشد و تصمیمات توسط خرد حمعی اتخاذ شود.

وی خاطرنشان کرد: مهم ترین مسئله سیاسی همه احزاب انتخابات سال آینده است که باید برای حضوری جدی برنامه ریزی کنیم که ممکن است در این حضور در کنار اهداف کوتاه مدت باید اخلاق را نیز در نظر بگیریم.

عارف ادامه داد: فکر می کنم از هر فرصتی همه احزاب باید برای ماندگاری درازمدت و ماندگاری الگوی اخلاق در سیاست را استفاده کند و ما باید نشان دهیم سیاست ما مبتنی بر اخلاق است و می توانیم با این رویکرد در هر صحنه سیاسی پیروز باشیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.