کد خبر : 28462
تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 خرداد 1402 - 0:11

استاندار ایلام تاکید کرد: تعاونی مرکزی برای تجمیع ایده ها در راستای ارتقای بهره وری است

استاندار ایلام تاکید کرد: تعاونی مرکزی برای تجمیع ایده ها در راستای ارتقای بهره وری است

استاندار ایلام گفت: تعاونی ها امروزه به مرکزی برای تجمیع ایده های افراد به منظور افزایش کارآیی و بهره وری تبدیل می شوند. حسن بهرام نیا در نشست منطقه ای مدیران و کارشناسان بخش تعاون اظهار داشت: تعاونی ها نقش خرد جمعی را ایفا می کنند، در واقع مرکزی برای تجمیع ایده ها در راستای

استاندار ایلام گفت: تعاونی ها امروزه به مرکزی برای تجمیع ایده های افراد به منظور افزایش کارآیی و بهره وری تبدیل می شوند. حسن بهرام نیا در نشست منطقه ای مدیران و کارشناسان بخش تعاون اظهار داشت: تعاونی ها نقش خرد جمعی را ایفا می کنند، در واقع مرکزی برای تجمیع ایده ها در راستای افزایش ضریب بهره وری، اشتغال و استفاده بهینه از منابع ثروت تلقی می شوند.
وی افزود: تجربه ثابت کرده هرجا امور را به مردم واگذار کرده ایم، به همان میزان توفیقات بیشتر و بهتری داشته ایم، لذا حمایت دولت سیزدهم از بخش تعاونی ها همه جانبه است.
استاندار ایلام یادآور شد: نظام اقتصادی کشور حول سه محور دولتی ، خصوصی و بخش تعاونی شکل گرفته است، اگر بخواهیم مشارکت اقتصادی مردم بالا و تاثیرگذاری مثبتی در اقتصاد داشته باشند، لازمه آن تقویت بخش تعاونی است و شعار سال مورد تاکید رهبری هم حول محور همین‌ تعاونی ها متمرکز است.
بهرام نیا تاکید کرد: یکی از نهاده هایی که می تواند در تحقق شعار سال مورد تاکید رهبری معظم انقلاب تعیین کننده باشد، توجه به بخش تعاونی و رفع مشکلات پیش روی آن است.
وی اضافه کرد: توجه خاصی در استان ایلام به این موضوع برای موانع توسعه و رونق تعاونی ها شده و حدود پنج هزار خانوار مرزنشین در قالب تعاونی شکل گرفته که باعث تثبیت مرزها و توسعه شهر و روستاها شده و نشاط اجتماعی را در پی داشته است.
استاندار ایلام به اشاره به ظرفیت های مختلف بخش تعاونی در استان گفت: سهمیه تعیین شده اشتغال برای ایلام پارسال کمتر از هفت هزار بود، درحالیکه نزدیک به ۱۷ هزار به ثبت رسید و رتبه اول کشوری را کسب کردیم.
بهرام نیا با اشاره به اینکه کارگاه ها و واحدهای تولیدی تعطیل یا نیمه فعال به چرخه تولید بازگشتند، افزود: ۱۰۴ واحدی تولید با حمایت های صورت گرفته به چرخه فعالیت بازگشته اند.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام نیز در این آیین با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در برنامه های هفتم توسعه در سال ۱۴۰۱ به نگاه مسئله محور برای حل مسائل گفت: نگاه مسئله محور باید در وهله اول مطالبه مردم و در چهارچوب الزامات نظام و دغدغه های رهبری، دارای ضرورت و فوریت داشته باشد.
امین دوست محمدی با بیان اینکه اولین گام در استان ایلام جهت ثبات مالی ساماندهی شده، انضباط مالی است، افزود: مجموع اعتبارات سال گذشته استان یک هزار و ۱۴۷ میلیارد تومان و تعداد پروژه ها نیز یک هزار و ۱۴۹ پروژه بود، یعنی به ازای هر پروژه تقریبا یک میلیارد تومان مصوب شده بود که این تخصیص جوابگو هزینه ها نبود و باید براساس نظام برنامه ریزی هوشمند پروژه ها براساس اولویت تخصیص داده شوند.
وی ادامه داد: خوشبختانه در استان همراهی شورای هماهنگی دستگاه های نظارتی بسیار خوب و بر اساس نیازهای استان اعتبارات تخصیص داده می شوند.
وی بیان کرد: بزرگترین مشکل استان با منابع غنی طی ۲ سال اخیر مسئله جهت دهی درست و دقیق به مبانی توسعه استان بر اساس قابلیت های آن است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.