خانه / برگزیده ها / پرسش های المیادین در مورد ادعای سرنگونی پهپاد ایران توسط آمریکا: اعلام چنین اخباری وظیفه سخنگوی کاخ سفید است، چرا ترامپ این خبر را اعلام کرد؟

پرسش های المیادین در مورد ادعای سرنگونی پهپاد ایران توسط آمریکا: اعلام چنین اخباری وظیفه سخنگوی کاخ سفید است، چرا ترامپ این خبر را اعلام کرد؟

پزسش های المیادین در موردمحمد فؤاد زيد الكيلانی در المیادین نوشت: پس از قرارگیری آمریکا در موضع ضعف در در خلیج فارس و بویژه تنگه هرمز، ترامپ تلاش می کند به یک پیروزی فرضی دست یابد، تا به جهان ثابت کند که امریکا همچنان مانند گذشته اثرگذاری زیادی دارد. از این رو، رئیس جمهور آمریکا درصدد است تا وجود خود در منطقه خلیج فارس را به اثبات رسانده و از تکنولوژی نظامی پیشرفته آمریکا برای رصد آسمان تنگه هرمز و سیطره بر آن، استفاده کند. در ادامه این مطلب آمده است: در همین راستا بود که آمریکا از ساقط کردن پهپاد ایرانی در نزدیکی نفت کش های آمریکایی خبر داد؛ این خبر از سوی ترامپ و در یک کنفرانس مطبوعاتی انجام شد؛ تا به این شکل، ایالات متحده پیامهای فرضی را به جهانیان منتقل کند؛ مبتنی بر اینکه آمریکا با ساقط کردن پهپاد ایرانی، یک اقدام و دستاورد مهم داشته است. اما سوال اینجاست که لاشه این پهپاد کجاست؟ و آیا واقعا در نزدیکی نیروهای آمریکایی در حال پرواز بوده است؟ به نحوی که با چشم غیر مسلح دیده شود؟! این پیروزی فرضی آمریکا در خلیج فارس، با تکذیب ایران مواجه شد؛ که با استناد به مدارک رسمی، ادعای ترامپ را رد کرد. این امر نیازمند تامل است؛ چرا که ترامپ شخصا در این باره خبر داد و مساله عجیب دقیقا همینجاست که چرا چنین خبری باید از سوی رئیس جمهور آمریکا اعلام شود؟ حال آنکه معمولا این وظیفه سخنگوی کاخ سفید است. زمانی که ترامپ شخصا این خبر را اعلام کرد و در ادامه، ایران با مدارک مستند، آن را رد کرد، این سوال مهم مطرح شد که چرا دولت آمریکا مانند ایران، که لاشه پهپاد ساقط شده آمریکایی را به نمایش گذاشت، عمل نمی کند؟ سوالات زیادی در مورد این موضوع وجود دارد که به فراموشی سپرده شده؛ اما مساله مهمتر آن است که قدرت ایران در منطقه خلیج فارس و سیطره مشخص آن بر نیروهای این منطقه، کاملا نادیده گرفته شده است. ترامپ تلاش می کند در این مرحله، پس از مجموعه شکستهایی که در مورد ونزوئلا، معامله قرن و تحریمها علیه ایران داشته است، یک پیروزی و موفقیت به دست آورد. در این مسیر، ظاهرا، مالک هالیوود (ترامپ) باید از کارگردانان و بازیگران مطرح کمک بگیرد، تا یک خبر قانع کننده و واقعی بدهد، شاید به این وسیله، آمریکا به شرایط درست خود بازگردد!

درباره‌ی ilam

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>